Piyanoların sihirli dokunuşlarından etkilenmemize sebep dünyanın en ünlü 5 piyanisti kimdir diye düşünmüş müydünüz?

Günümüzün en çok dikkat çeken müzik enstrümanlarından biri de piyanolardır. Siyah ve beyaz tuşlardan çıkan muhteşem ses uyumu hem insanı dinlendirmekte hem de müzik zevkini attırmaktadır.

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

İnsan ruhunu oldukça dinlendiren ve müzik zevkini arttıran bu enstrümanı çalmak ise oldukça zordur. Peki orkestra grupları ile karşımıza çıkan dünyanın en ünlü 5 piyanisti listesinde kimler vardır? Müzik sevdaları tarafından oldukça merak edilen bu sorunun cevabını gelin yakın inceleyelim.

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

Dünyanın En Ünlü 5 Piyanisti 1: Sergey Rahmaniov

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

1 Nisan 1873 yılında Rusya da dünyaya gelen Sergey Rahminov, 20.yüzyılın en büyük piyanisti olarak bilinmektedir. Piyanistliğinin yanı sıra besteci kimliği ile tanınan ünlü piyanist, Rusya romantizminin son büyük bestecisi olarak bilinmektedir. Piyano notaları ile adeta dans etmektedir. Ülkesinde yaşanan Ekim devriminden etkileyen ünlü isim Amerika’ya yerleşmiş ve Amerikan vatandaşı olmuştur. Kariyeri boyunca 4 piyano konçertosunun yanı sıra 3 senfoni yazan ünlü isim 28 Mart 1943 yılında Amerika da hayatını kaybetmiştir.

2. Martha Argerich

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

5 Haziran 1941 Yılında Arjantin de dünyaya gelen Martha Argerich, ülkesinin ve dünyanın en önemli piyanistleri arasında yer almaktadır. Henüz üç yaşındayken piyano çalmaya başlayan ünlü piyanist, 8 yaşına girdiğinde ilk konseri vermiştir. Hala hayatta bulunan Martha kariyeri boyunca birçok ünlü isim ile çalışma fırsatı bulmuştur. Bu özelliği ile dünyanın en ünlü 5 piyanisti arasında yerini almıştır.

3. Krystian Zimerman

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

5 Aralık 1956 yılında Polonya da dünyaya gelen Krystian Zimmerman, dönemin en önemli piyanistlerin arasında yer almaktadır. 1975 Yılında düzenlenen Uluslararası Copin Piyano yarışmasını kazanan Krystian, kariyeri boyunca 10 farklı ödüle laik görülmüştür. Hem bestekar hem piyanist olan ünlü isim son çalışmasını 2018 yılında Bernstein eseriyle yapmıştır.

Dünyanın En Ünlü 5 Piyanisti 4: Vladimir Horowitz

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

1 Ekim 1903 tarihinde Rusya da dünyaya gelen Vladimir Horowitz Amerikan piyanisti ve bestecisi olarak bilinmektedir. Yeteneği ve ses tonu ile dikkatleri üzerine çeken ünlü isim 20.yüzyılın en büyük piyanistlerinden biri olarak kabul edilmekteydi. Kariyeri poyunca 33 farklı ödüle laik görülen Vladimir 5 Kasım 1989 tarihinde hayata veda etti.

5. Alfred Cortot

dunyanin-en-unlu-5-piyanisti

26 Eylül 1877 tarihinde Fransa da dünyaya gelen Alfred Cortot, 20.yüzyılın en iyi piyanistleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en ünlü 5 piyanisti arasında yer alan ve romantik dönem piyano eserleriyle dikkat çeken ünlü piyanist, hayatının son günlerine kadar aktif olarak sahnede yer almıştır. 15 Haziran 1962 yılında İsviçre’nin Lozan şehrinde hayatını kaybeden Alfred, klasik müziğin önderlerinden biri olarak kabul edilmektedir.


Siz de etkinliklerinizde başarılı bir orkestra grubu eşliğinde eğlenmek isterseniz FA Organizasyon ile tanışmadan karar vermeyin.

 

Detaylı Bilgi İçin:

Hemen arayın  +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin  http://faorganizasyon.com.tr